LogoZC

MARHULE(Prunus armeniaca)

Predaj marhulových ovocných stromov sa koná na jar od marca do mája. Na jeseň sa začína od 15. októbra do konca novembra. Odrody sú zoradené podľa dozrievania.


marhuľa Early Blush

Early Blush

Marhuľa Early Blush je veľmi skorá odroda. Dozrieva koncom júna až zač. júla.
Strom rastie slabšie. Kvitne stredne skoro, je cudzoopelivá. Dosahuje vysokú rodivosť, rodí už na jednoročnom dreve. Je vhodná do teplých až stredných pestovateľských oblastí.
Plod je stredne veľký. Šupka je oranžová s červeným líčkom. Dužina je pevná, šťavnatá, výbornej sladkej chuti. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Aurora

Aurora

Perspektívna, extra skoro dozrievajúca odroda. Dozrieva 20-25 júna.
Strom rastie slabšie. Kvitne stredne skoro, je cudzoopelivá. Dosahuje vysokú rodivosť, rodí už na jednoročnom dreve. Je vhodná do teplých až stredných pestovateľských oblastí.
Plod je stredný až veľký. Šupka je oranžová s červeným líčkom. Dužina je pevná, šťavnatá, dobrej, kyslastej chuti.


marhuľa Orangered

Orangered

Marhuľa Orangered je nová, skorá, veľkoplodá odroda. Dozrieva od konca júna do polovice júla.
Strom rastie slabšie. Nemá špeciálne nároky na stanovisko a dobre odoláva jarným mrazom. Vhodná aj do vyšších oblastí. Dosahuje vysokú rodivosť, do rodivosti nastupuje rýchlo. Je cudzoopelivá, vhodné opeľovače sú napr. Goldrich, Bergeron, Hargrand.
Plod je veľký až veľmi veľký (cca 60g). Šupka je pomarančovej farby prekrytá červeným líčkom. Dužina je pevná, veľmi dobrá, šťavnatá, dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Lejuna

Lejuna

Marhuľa Lejuna je skoro dozrievajúca odroda. Dozrieva už začiatkom júla.
Strom rastie slabšie až stredne. je vhodná aj do menších záhrad. Je samoopelivá, kvety veľmi dobre odolávajú jarným mrazom. Vyznačuje sa skorým nástupom do rodivosti a pravidelnými, vysokými úrodami. Je odporúčaná do všetkých pestovateľských oblastí.
Plod je stredne veľký guľovitý. Šupka je hladká, oranžovej farby s jemným červeným líčkom. Dužina je oranžová, pevná v zrelosti veľmi šťavnatá, sladká, aromatická, príjemne pikantná, veľmi dobrá. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Leskora

Leskora

Nová, skoro dozrievajúca odroda. Mrazuodolná odroda s menšími plodmi. Dozrieva už začiatkom júla.
Strom rastie slabšie až stredne. Kvitne stredne skoro, je slabo samoopelivá až cudzoopelivá. Rodivosť je pomerne vysoká, pravidelná. Je odporúčaná i do horších, krajových pestovateľských oblastí.
Plod je malý až stredný. Šupka je pomarančová s jasným červeným líčkom. Dužina je pomarančová, stredne pevná, nevláknitá. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Sylvercot
Licenčná odroda

Sylvercot®

Skorá červenoplodá marhuľa. Dozrieva v druhom marhuľovom týždni.
Strom: poskytuje pravidelné a vysoké úrody. Môže sa vysádzať aj do stredne chladných okrajových oblastí. Odolný voči mrazom i chorobám.
Plody: sú veľké, šupka plodu je atraktívna červená. Dužina plodu je oranžová, dobre sa oddeľuje od kôstky. .


marhuľa Sweet Red

Sweet Red

Skorá červenoplodá marhuľa. Dozrieva v druhom marhuľovom týždni.
Strom: poskytuje pravidelné a vysoké úrody. Môže sa vysádzať aj do stredne chladných okrajových oblastí. Odolný voči mrazom i chorobám.
Plody: sú veľké, šupka plodu je atraktívna červená. Dužina plodu je oranžová, dobre sa oddeľuje od kôstky. .


marhuľa Radka

Radka

Marhula Radka je najskoršia registrovaná odroda. Dozrieva začiatkom júla 19 dní pred odrodou Veľkopavlovická.
Strom rastie bujne, koruna vzpriamená až rozložitá. Kvitne skoro, kvety sú stredne až viac mrazuodolné. Je odporúčaná do teplejších a stredne teplejších pestovateľských oblastí.
Plod je veľký. Pri malej násade až veľmi veľký a môže mať sklony k pukaniu. Šupka je oranžová, na slnečnej strane s purpurovým líčkom. Dužina je svetlo oranžová, stredne až veľmi šťavnatá, sladko navinulá, aromatická, pikantná, veľmi dobrej chuti. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Harcot

Harcot

Skorá veľkoplodá atraktívna odroda. Dozrieva v prvej dekáde júla.
Strom rastie stredne bujne, koruna vzpriamená. Kvitne skoro. Je odporúčaná do pestovateľských oblastí vhodných pre marhule aj do mierne chladnejších okrajových oblastí.
Plod je veľký, nesúmerný. Šupka je tmavo oranžová s purpurovým líčkom na slnečnej strane. Dužina je tmavo oranžová, stredne šťavnatá, sladká, veľmi dobrej chuti. Stredne dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Vesna

Vesna

Skorá veľkoplodá atraktívna odroda. Dozrieva skoro, už v prvej dekáde júla.
Strom rastie stredne bujne, koruna rozložitá. Kvitne stredne skoro, čiastočne cudzoopelivá, kvety sú čiastočne mrazuodolné. Zdravotný stav je veľmi dobrý, netrpia glejotokom a hubovými ochoreniami. Je odporúčaná do všetkých pestovateľských oblastí vhodných pre marhule.
Plod je veľký, guľatý. Šupka je svetlo pomarančová, prekrytá, červeným líčkom, viac ako na polovici povrchu plodu. Dužina je žltá, šťavnatá, harmonická, sladkokyslá. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Veselka

Veselka

Atraktívna skorá odroda. Dozrieva začiatkom júla.
Strom je menej vzrastný. Kvitne stredne skoro, je samoopelivá. Rodivosť je skorá a vysoká. Je odporúčaná do všetkých pestovateľských oblastí vhodných pre marhule.
Plod je veľký až veľmi veľký vajcovitý. Šupka je tmavopomarančová s červeným líčkom, na polovici povrchu plodu. Dužina je pomarančová, šťavnatá, pevná, stredne sladká. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Velita

Velita

Nová, veľmi skoro dozrievajúca odroda. Mrazuodolná odroda s pomarančovími plodmi. Dozrieva začiatkom júla.
Strom rastie stredne bujne, vytvára riedku korunu. Kvitne stredne neskôr, je samoopelivá. Rodivosť je pomerne vysoká. Je odporúčaná i do horších, krajových pestovateľských oblastí.
Plod je stredne veľký, vajcovitý. Šupka je bledopomarančová s nevýrazným červenými škvrnami. Dužina je bledopomarančová, mäkšia, veľmi chutná. Odporúča sa skôr na konzum. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Harogem

Harogem

Nová skorá odroda do chladných oblastí. Dozrieva v strede júla. Pôvodom z kanady.
Strom rastie zdravo a vzpriamene. Kvitne neskoro a je samoopelivý. Rodivosť je vysoká, pravidelná. Je odporúčaná do krajových i do horších pestovateľských oblastí.
Plod je stredne veľký, odolný voči praskaniu, oranžový až rubínovo červený. Dužina je pevná, neotláča sa, je odolná voči hnilobe. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Barbora

Barbora

Kvalitná veľkoplodá odroda. Dozrieva v polovici júla.
Strom rastie silno a má riedke koruny. Kvitne skoro, je samoopelivá. Rodivosť je stredne vysoká. Je odporúčaná do všetkých pestovateľských oblastí vhodných pre marhule.
Plod je veľký až veľmi veľký. Šupka je pomarančová s bledočerveným líčkom, na slnečnej strane plodu. Dužina je bledpomarančová, šťavnatá, jemná, sladkokyslá. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Karola

Karola

Marhuľa Karola, skorá česká odroda. Dozrieva od polovice júla.
Strom rastie stredne až bujne a vytvára stredne riedke koruny. Vhodný do stredných a teplých oblastí. Je samoopelivá, cudzoopelenie jej zvyšuje rodivosť.
Plod je stredne veľký vajcovitého tvaru. Základná farba šupky je žltá, často prekrytá karmínovo červeným líčkom. Dužina je pomarančová, pevná, dobre sa oddeľuje od kôstky. Vhodné najmä na priamy konzum.


marhuľa Compacta

Compacta

Menšia marhuľa do 2m. Compacta dozrieva v polovici júla.
Strom rastie vzpriamene do výšky 2m. Je samoopelivá, odolná voči chorobám. Rodivosť je stredne vysoká. Je odporúčaná aj do vyšších pestovateľských oblastí. Mrazuodolná do -25 stupňov.
Plod je stredne veľký, oranžový oválneho tvaru. Dužina je oranžová, veľmi šťavnatá, typicky marhuľovou chuťou. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Ledana

LEDANA

Nová odolná marhuľa, dozrieva začiatkom júla.
Strom má silný až veľmi silný rast. Vyžaduje pravidelný rez. Je čiastočne cudzoopelivá. Kvety sú dostatočne mrazuodolné. Rodivosť je stredne vysoká. Nenáročná na stanovisko do stredných aj chladnejších oblastí.
Plod je stredne veľký. Šupka je oranžová s malým červeným líčkom. Dužina je šťavnatá oranžová, jemnej konzistencie. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Big Red

Big Red

Červenoplodá marhuľa, dozrieva začiatkom júla.
Strom odrody Big Red má silný až veľmi silný rast. Rodivosť je stredne vysoká. Je odporúčaná do teplých a stredných pestovateľských oblastí.
Plod je veľký až veľmi veľký. Šupka je červeno pomarančová. Dužina oranžová, pevná, veľmi chutná, šťavnatá. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Maďarská

Maďarská

Kvalitná, klasicky známa odroda. Jedna z najviac pestovaných odrôd. Dozrieva koncom júla.
Strom rastie bujne, vytvára veľkú rozložitú korunu. Kvitne skoro, je samoopelivá. Rodivosť je pravidelná. Je odporúčaná do teplejších pestovateľských oblastí.
Plod je veľký až veľmi veľký. Šupka je pomarančovožltá s červeným rozmytým líčkom na slnečnej strane. Dužina je pomarančová, šťavnatá, tuhá. Chuť je sladkokyslá, vhodná na konzum i zaváranie. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Goldrich

Goldrich

Marhula Goldrich je stredna skorá odroda. Dozrieva koncom júla spolu s odrodou Veľkopavlovická.
Strom rastie stredne bujne, koruna je rozložitá. Kvitne veľmi skoro, kvety sú codzoopelivé. Je odporúčaná do teplejších a stredne teplejších pestovateľských oblastí. Je to dobre a zdravo rastúca odroda s veľkou a pravidelnou rodivosťou.
Plod je veľký. Šupka je tmavo oranžová, na slnečnej strane s malým purpurovým líčkom. Dužina je oranžová, stredne tuhá, šťavnatá, v plnej zrelosti sladko navinulá. Inak pikantná až nakyslá. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Marlen

Marlen

Marhula Marlen je stredna skorá odroda. Dozrieva v druhej polovici júla.
Strom je vhodný do teplých a stredných oblastí.
Plod je stredný až veľký. Šupka je oranžová, s červeným líčkom. Dužina je šťavnatá a pevná. Chuť je sladká, aromatická.


marhuľa Velkopavlovická

Velkopavlovická

Známa veľkoplodá odroda. Jedna z najviac pestovaných odrôd. Dozrieva koncom júla.
Strom rastie bujne, vytvára veľkú široko rozložitú korunu. Kvitne skoro, je samoopelivá. Rodivosť je vysoká a pravidelná. Je odporúčaná do teplejších pestovateľských oblastí.
Plod je veľký až veľmi veľký. Šupka je tmavo pomarančová s červeným rozmytým líčkom na slnečnej strane. Dužina je pomarančová, veľmi šťavnatá, primerane tuhá. Chuť je sladkokyslá, vhodná na konzum i zaváranie. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Hargrand

Hargrand

Veľkoplodá, mrazuodolná odroda. Dozrieva koncom júla.
Strom rastie kompaktne, neskôr má rozložitú korunu. Rodivosť môže byť striedavá, zmierňuje sa prebierkou nadmernej násady plodov. Je odporúčaná i do chladnejších pestovateľských oblastí.
Plod je veľký, guľatý. Šupka je oranžová s nevýrazným červeným líčkom. Dužina je pomarančová, pevná, zvláštnej špeciálnej chuti. Kôstka je malá dobre sa oddeľuje.


marhuľa Veharda
Licenčná odroda

Veharda

Kvalitná, mrazuodolná odroda. Dozrieva koncom júla.
Strom rastie stredne bujne, vytvára rozložitú korunu. Kvitne neskôr, je samoopelivá. Rodivosť je pravidelná. Je odporúčaná i do horších pestovateľských oblastí.
Plod je stredne veľký, guľatý. Šupka je bledopomarančová s žiadnym, alebo nevýrazným červeným líčkom. Dužina je pomarančová, tuhá, kyslastá, stredne šťavnatá. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Vesprima

Vesprima

Mrazuodolná odroda s pomarančovými plodmi. Dozrieva pred koncom júla.
Strom rastie stredne bujne, vytvára riedku korunu. Kvitne neskôr, je samoopelivá. Rodivosť je vysoká. Je odporúčaná i do horších, krajových pestovateľských oblastí.
Plod je stredne veľký. Šupka je pomarančová s nevýrazným červenohnedým líčkom. Dužina je pomarančová, pevná, sladkokyslá, šťavnatá. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


marhuľa Harlayne

Harlayne

Neskorá mrazuodolná odroda. Harlayne dozrieva pred koncom júla až zač.augusta.
Strom rastie stredne bujne, vytvára rozložitú korunu. Je samoopelivá. Rodivosť je skorá, vysoká a pravidelná, je potrebná prebierka plodov. Je odporúčaná i do horších, krajových oblastí. Je odolná voči jarným mrazom, monilióze a šárke.
Plod je malý až stredne veľký, vajcovitého tvaru. Dužina je oranžová, tuhá , hrubšej konzistencie, veľmi dobrej chuti. Dobre sa oddeľuje od kôstky, vhodné na zaváranie.


marhuľa Bergeron

Bergeron

Kvalitná neskorá odroda. Dozrieva začiatkom augusta.
Strom rastie stredne bujne, vytvára riedku, rozložitú korunu. Kvitne neskôr, je samoopelivá. Rodivosť je vysoká a pravidelná.
Plod je stredný až veľký, guľatý. Šupka je oranžovožltá s bledočerveným bodkovaným líčkom. Dužina je pomarančová, pevná, šťavnatá, chutná. Dobre sa oddeľuje od kôstky.


Tento tovar je už vypredanýMarhule si môžete zakúpiť v nasledujúcej predajnej sezóne.

- jarná začína 1.marca

- jesenná začína 15.októbra


zahradne@centrum.sk