LogoZC

BROSKYNE A NEKTARINKY(Prunus persica)

Predaj ovocných stromkov broskýň a nektariniek sa koná v jarnej a jesennej sezóne. Broskyne dozrievajú od júla až do septembra. Odrody sa zobrazujú podľa dozrievania skoršie až neskoršie.


Broskyňa Redwin

RedwinVeľmi skoro dozrievajúca stolová odroda určená predovšetkým na priamu konzumáciu. Dozrieva začiatkom júla.
Strom rastie vzpriamene, stredne až silno. Je samoopelivá, pomerne odolná voči nízkym teplotám. Rodivosť je skorá pravidelná a stredne vysoká.
Plody sú stredne veľké, guľovité. Na slnečnej strane majú karmínovočervené líčko. Dužina je biela, šťavnatá, zle sa oddeľuje od kôstky.


Broskyňa Fenix

Fenix


Skoro dozrievajúca odroda. Dozrieva začiatkom júla.
Strom rastie vzpriamene, veľmi bujne. Napriek tomu, že odroda je skorá, kvitne oneskorene, preto ju nepoškodzujú jarné mrazíky. Rodivosť je spoľahlivá, pravidelná a stredne vysoká.
Plody sú stredné, guľovité až oválne. Na slnečnej strane majú výrazne červené líčko. Dužina je žltá, sladkastá, šťavnatá, neodlučiteľná od kôstky.


Broskyňa Dixired

Dixired

Skoro dozrievajúca odroda. Dozrieva v strede júla.
Strom rastie polo vzpriamene až rozložito, stredne až silno. Je samoopelivá, kvitne stredne neskoro, postupne. Rodivosť je dobrá a pravidelná. Odporúčaná do teplejších oblastí.
Plody sú stredné až veľké, guľovité, takmer súmerné. Na slnečnej strane sú karmínovo červené. Šupka je stredne pevná, plstnatá. Dužina je žltooranžová, mäkšia, šťavnatá, sladká. Je odlučiteľná od kôstky až v plnej zrelosti.


Broskyňa Albatros

Albatros

Skorá až stredne skoro dozrievajúca odroda. Dozrieva v strede júla.
Strom rastie polovzpriamene, stredne až silno. Je samoopelivá, kvitne stredne skoro. Rodivosť je dobrá a pravidelná.
Plody sú stredne veľké, mierne ploché. Na slnečnej strane sú antokyánovo sfarbené. Šupka je pevná plstnatá. Dužina je biela, šťavnatá, s nízkym obsahom cukrov. Je stredne odlučiteľná od kôstky.


Broskyňa Royal Glory

Royal Glory


Dozrieva skoro, koncom júla až začiatkom augusta. Je to skorá samoopelivá odroda s veľmi veľkými plodmi.
Strom rastie stredne silno. Rodivosť je vysoká a stabilná aj v horších rokoch a podmienkach. Je odolná voči kučeravosti broskyňových listov.
Plody sú veľké. Základná žlto oranžová farba šupky je prekrytá tmavo červeným líčkom. Dužina je krémovo žltá, má výbornú sladkú chuť. Je dobre oddeliteľná od kôstky.


Broskyňa Fertilia Morettini

Fertilia MorettiniBroskyňa Fertilia Morettini je stredne skoro dozrievajúca Dozrieva týždeň pred Redhavenom koncom júla.
Strom rastie stredne až silno vzpriamene neskô rozložito. Je samoopelivá, pomerne odolná voči jarným mrazom. Vhodná do teplejších oblastí. Rodivosť je skorá, pomerne pravidelná.
Plody sú stredne veľké až veľké, guľovité až oválne, odolné voči otlačeniu. Na slnečnej strane majú bodkovamé červené líčko. Dužina je žltá, veľmi šťavnatá, stredne silno prirastená ku kôstke.


Broskyňa Belmondo

Belmondo


Ploská broskyňa. Dozrieva stredne skoro, v polovici júla.
Strom rastie stredne až silno, vytvára menšie, guľovité koruny. Je samoopelivá, kvitne stredne skoro bohato. Nenáročná na stanovište. Rodivosť je dobrá, pravideľná.
Plody sú stredné až veľké, výrazne ploské. Dužina je bielo krémová, veľmi šťavnatá, sladká, dobre oddeliteľná od kôstky.


Broskyňa Sunhaven

Sunhaven


Stredne skoro dozrievajúca odroda. Dozrieva koncom júla.
Strom rastie stredne až silno, vytvára mohutné, guľovité koruny. Je samoopelivá, kvitne stredne neskoro. Dosť odolná voči jarným mrazom. Nenáročná na stanovište. Rodivosť je veľmi dobrá, pravideľná.
Plody sú veľké, guľovité s nesúmernými polovicami. Šupka je tenká, jemne plstnatá. Viac ako tretina plodu je pokrytá červenkastou farbou. Dužina je krémovožltá, šťavnatá, príjemne kyslastá. Od kôstky je len čiastočne oddeliteľná.


Broskyňa Redhaven

Redhaven


Dozrieva stredne skoro, začiatkom augusta. U nás najpopulárnejšia nenáročná odroda, s možnosťou pestovania i v menej priaznivých a okrajových oblastiach. Jej prednosti sú veľmi dobrý zdravotný stav, pestovateľská istota, väčšia odolnosť proti chorobám, zimným mrazom, atraktívny tvar pevných plodov, vysoká a pravidelná rodivosť, univerzálne využitie na priamy konzum i konzervárenske spracovanie, dobrá prepravyschopnosť a skladovateľnosť v chlade.
Strom rastie silno, vytvára široko rozkonárenú korunu. Je samoopelivá, kvitne skoro. Rodivosť je dobrá a pravidelná.
Plody sú stredné až veľké, súmerné, guľovité. Základná žltá farba šupky je z dvoch tretín pokrytá karmínovo červeným líčkom. Šupka je stredne pevná jemne plstnatá, odlučiteľná od dužiny. Dužina je žltá, šťavnatá. Je dobre oddeliteľná od kôstky.


Broskyňa Ufo

Ufo


Stredne skoro dozrievajúca odroda. Dozrieva v auguste.
Strom rastie stredne silno. Je samoopelivá. Rodivosť je pravidelná a vysoká.
Plody sú veľké, sploštené s vyklenutím uprostred. Šupka je stredne plstnatá, svetlo žltá takmer celá pokrytá červenou. Dužina je biela s jemne načervenalou štruktúrou. Chuť je veľmi jemná, vyvážená, aromatická. Je dobre odlučiteľná od malej kôstky.


Broskyňa Fairhaven

Fairhaven


Stredne skoro dozrievajúca odroda. Dozrieva v strede augusta.
Strom rastie stredne silno, vytvára vzpriamené koruny. Je samoopelivá, kvitne stredne skoro. Pomerne odolná voči jarným mrazíkom. Rodivosť je pravidelná a vysoká.
Plody sú stredné až veľké, takmer guľovité. Šupka je stredne hrubá, jemne plstnatá. Na slnečnej strane sú karmínovo sfarbené. Dužina je žltá s červenkastými žilkami. Je dobre odlučiteľná od kôstky.


Broskyňa B.J.Elberta

B.J.Elberta


Stredne skoro dozrievajúca odroda. Dozrieva v druhej polovici augusta.
Strom rastie stredne až silno, vytvára mohutné, vzpriamené koruny. Je samoopelivá, kvitne skoro až stredne skoro. Menej odolná voči jarným mrazom.
Plody sú stredné až veľké, guľovité. Šupka je stredne hrubá, jemne plstnatá. Na slnečnej strane má karmínovočervené líčko. Dužina je žltooranžová pri kôstke červenkastá, šťavnatá, rozplývaná. Je veľmi dobre odlučiteľná od kôstky.


Broskyňa Symphonie

SYMPHONIE


Stredne skoro dozrievajúca odroda. Dozrieva v druhej polovici augusta.
Strom rastie silno, vytvára rozložitú korunu. Je samoopelivá, kvitne stredne skoro. Prednosťou je dostatočná odolnosť voči mrazom a kučeravosti. Vhodná je aj do okrajových chladnejších oblastí.
Plody sú veľké, guľovité, červené až oranžové. Šupka je pevná, jemne plstnatá. Dužina je žlto-oranžová, šťavnatá, aromatická. Je dobre odlučiteľná od kôstky.


Broskyňa Flamingo

Flamingo


Stredne neskoro dozrievajúca odroda. Dozrieva v polovici augusta.
Strom rastie stredne až bujne, koruna je polovzpriamená. Je samoopelivá, kvitne neskoro. Rodivosť je dobrá a pravidelná, uspokojivá. Nenáročná na stanovište.
Plody sú stredne veľké, symetrické, mierne vyvýšené. Šupka je stredne plstnatá, z polovice plodu pokrytá jasným červeným líčkom. Dužina je žltá, šťavnatá, sladkokyslá. Je dobre odlučiteľná od kôstky.


Broskyňa Inka

Inka


Broskyňa Inka je stredne neskoro dozrievajúca odroda. Dozrieva od polovice augusta.
Strom rastie stredne a zdravo. Je samoopelivá, kvitne stredne skoro. Rodivosť je vysoká a pravidelná. Nenáročná na stanovište aj do klimaticky menej vhodných oblastí.
Plody sú veľké, oválneho tvaru. Farba plodu je žltá až oranžová 80% plochy plodu pokrýva červená farba. Dužina je žltá, pri kôstke intenzívne červená, šťavnatá, aromatická, sladká s jemnou kyselinkou. Je dobre odlučiteľná od kôstky.


Broskyňa Suncrest

Suncrest


Neskoršie dozrievajúca odroda.
Strom rastie polovzpriamene, stredne až silno. Je samoopelivá, kvitne stredne skoro. Rodivosť je dobrá a pravidelná.
Plody sú stredne veľké, mierne ploché. Na slnečnej strane sú antokyánovo sfarbené. Šupka je pevná plstnatá. Dužina je biela, šťavnatá, s nízkym obsahom cukrov. Je stredne odlučiteľná od kôstky.


Broskyňa Cresthaven

Cresthaven


Neskoro dozrievajúca odroda. Dozrieva začiatkom septembra.
Strom rastie stredne až silno. Je samoopelivá, kvitne koncom apríla. Rodivosť je vysoká a pravidelná.
Plody sú stredné až veľké, guľovité. Šupka je pevná, stredne hrubá, plstnatá. Karmínovočervená farba šupky pokrýva až 70% plodu. Dužina je pevná, sladko navinulá, aromatická lahodná. Veľmi dobre odlučiteľná od kôstky.


Broskyňa Radosť

Radosť


Stredne neskoro dozrievajúca odroda. Dozrieva 10 dní po odrode Redhaven.
Strom rastie stredne až silno. Je samoopelivá, kvitne neskoro a dlho. Rodivosť je skorá, nadpriemerná a pravidelná.
Plody sú veľké, podlhovasté. Šupka je pevná, stredne hrubá, plstnatá. Žiarivočervená farba šupky pokrýva polovicu plodu. Dužina je žltá, tuhšia, šťavnatá, aromatická. Dobre odlučiteľná od kôstky.


Broskyňa Roter Wein

Roter Weinberg

Neskoro dozrievajúca odroda. Dozrieva koncom septembra.
Strom rastie stredne silno.
Plody sú veľké, šťavnaté, dužina červená, oddeliteľná od kôstky.


Tento tovar je už vypredanýBroskyne si môžete zakúpiť v nasledujúcej predajnej sezóne.

- jarná začína 1.marca

- jesenná začína 15.októbra


NektarinkyStromy nektariniek sú rovnaké ako broskyne, ale plody sú spravidla sladšie, chutnejšie a šupka je hladká bez chĺpkov.


Nektarinka

Nektarinka


Nektarinky majú rovnaké pestovateľské nároky ako broskyne.
Stromy tiež vyžadujú ochranu proti kučeravosti lisov.
Plody v porovnaní s broskyňami sú chuťovo sladšie. Majú šupku hladkú a príjemnú, čím si získavajú oblubu u konzumentov. Pestovanie a zber bez poškodenia plodov je trochu náročnejšie.


Nektarinka Tena

Tena

Nektarinky majú rovnaké pestovateľské nároky ako broskyne.
Stromy tiež vyžadujú ochranu proti kučeravosti lisov.
Plody v porovnaní s broskyňami sú chuťovo sladšie. Majú šupku hladkú a príjemnú. Najmä pre konzumentov je to výhoda. Pre pestovateľov je náročnejšie ich dopestovať a pozbierať nepoškodené.


Nektarinka Nectared 4

Nectared 4


Dozrieva v strede augusta.
Strom rastie stredne silno, vytvára vzpriamenú korunu. Rodivosť je stredná menej pravidelná. Stredne mrazuodolný, vyžaduje teplejšie polohy.
Plody sú stredné až veľké, plocho, guľovité. Farba šupky je žltá z väčšej časti sýto červená až karmínová. Dužina je žltá, veľmi šťavnatá, sladká. Je stredne dobre oddeliteľná od kôstky.


Tento tovar je už vypredanýNektarinky si môžete zakúpiť v nasledujúcej predajnej sezóne.

- jarná začína 1.marca

- jesenná začína 15.októbra


zahradne@centrum.sk