LogoZC

Rakytník rešetliakový predaj
Počas celej sezóny máme na predaj rakytník rešetliakový ako mladé rastliny. Plody rakytníka obsahujú viacnásobné množstvo vitamínu C a iných cenných látok v porovnaní s citrusmi. Pre svoje pozitívne účinky na ľudské zdravie sa používa pri rôznych virózach a chrípkach. Zaisťuje rekonvalescenciu pri nachladnutí, keď je potrebné doplniť vitamíny a posilniť imunitu. Vynikajúci je na očistu organizmu od toxických splodín, odporúča sa proti následkom civilizačného stresu a mnoho iného.


Rakytník rešetliakový predaj

Rakytník rešetliakový

Rakytník rešetliakovýRakytník je rastlina, ktorá potrebuje opeľovača.

Ker je dekoratívny, dorastá do výšky 3-4 m. Je to drevina odolná voči vetru a mrazu, absolútne nenáročná na pôdu. Vďaka koreňovému systému dokáže spevniť a stabilizovať svahy, zabraňuje eróziam. Rodivé samičie rastliny sa od nerodivej samčej opeľujú vetrom.
Plody sú oranžovej farby, dozrievajú v septembri. Zberajú sa po mrazoch, najlepšie, keď sa dajú z vetvičiek otriasť. Alebo sa zberájú aj s vetvičkami, ktoré sa zamrazia a plody sa strasú. Menej atraktívna kyslastá chuť plodov je vyvážená ich pozitívnymi zdravotnými účinkami.

Pozrite si obrázky.

rakytník Aromat  rakytník Botanika  rakytník Krasavice rakytník Leikora  rakytník Moskwiczka rakytník Sluníčko  rakytník Baltik  rakytník Bohatyr  rakytník Frugana  rakytník Klaudie  rakytník Pantelejevska rakytník Elizaveta rakytník Hergo rakytník Červená pochodeň rakytník Perčík rakytník Opeľovač  rakytníková šťava 100%


zahradne@centrum.sk