LogoZC

Figovník predaj




Počas celej sezóny máme na predaj Figovníky ako mladé rastliny. Figovníky sa postupne začínajú pestovať v naších južnejších pestovateľských oblastiach. V severnejších oblastiach sa odporúča ich pestovanie, alebo aspom prezimovanie v skleníkoch. Figa obsahuje 82% vody, 12-23% cukrov, prevažne glukózu a fruktózu, málo vitamínu C, ale celú škálu vitamínov skupiny B. Sú tiež dobrými dodávateľmi minerálov, najmä draslíka, vápnika, horčíka, fosforu, železa a zinku. Sušením sa všetky látky viacnásobne skoncentrujú. Okrem plodov sa v zahraničí používaju na liečenie aj listy, ktoré sa prikladajú na zápaly.


Figovník predaj

Figovník

Figovník



Figovník je subtropická rastlina, do teplejších oblastí.

Ker znáša teploty do -12°C. Vyhovuje mu slnečné stanovište pri južných múroch. Jedna rastlina vytvára samčie aj samičie kvety, ktoré sa vzájomne opeľujú. Preto nie je nutné mať viac rastlín. Rezom podporujeme vytváranie nových letorastov a novú úrodu.
Plody sú stredne veľké až veľké figy zvonkovitého tvaru. Majú sladkú a jemnú dužinu ružovkastej farby. Nezrelé plody zostávajú v zime na rastline. Počas leta dozrievajú postupne. Hlavná úroda začína uprostred júla pozostáva z veľkých plodov.

Pozrite si obrázky.

figovník Little Miss Figgy figovník Ficus Perretta figovník Ficus Carica  figovník Dalmatie  figovník Francesca  figovník Ice Crystal  figovník Brown Turkey  figovník Mary Lane  figovník Turca


zahradne@centrum.sk