LogoZC

MORUŠE(Morus Alba, Morus Nigra)

Ponúkame na predaj ovocné stromy - moruše. Ľudovo nazývaná stromková malina. V sortimente je štepená moruša biela a čierna Trnavská.


Moruša Mojo Berry

Mojo BerryMojo Berry je zakrslá kríčková moruša.
Ker: sa hodí do menších záhrad alebo na pestovanie v črepníku. Vyhovujú jej teplejšie, slnečné oblasti do -15 °C a mierne kyslá pôda. Dorastá do výšky 1,2 až 1,5 metra.
Plody: sú v zrelosti tmavo červené až čierne sladkej chuti. Dozrievanú postupne od 6 až do 9 mesiaca.


Moruša Biela

Moruša BielaMoruša Biela má pôvod v Číne.
Strom: sa pestuje v južných štátoch Európy ako úžitkový a okrasný. Vyhovujú jej najteplejšie vinohradnícke oblasti a priepustné výživné pôdy. Dorastá do výšky desať až pätnásť metrov. Listy moruše bielej boli v Číne potravou pre húsenice priadky morušovej. Boli preto nevyhnutné pri získavaní prírodného hodvábu.
Plody: sú v zrelosti biele až ružové veľmi sladkej chuti. Ľudovo nazývané stromkové maliny milujú deti, zvieratá aj vtáci.


Moruša čierna veľkoplodá

Moruša čierna veľkoplodáMoruša čierna veľkoplodá dozrieva postupne, od polovice júla až do konca augusta.
Strom: je vzrastný, dlhoveký s vysokou odolnosťou proti chorobám a škodcom. Je to teplomilný rastlinný druh, ktorý sa udomácnil v teplých nížinných polohách. Po zmrznutí sa vyznačuje vysokou regeneračnou schopnosťou. Najlepšie rastie v hlbokej, vlhkej, ľahkej pôde.
Plody: sú červené a nakoniec tmavo-purpurové. Prezreté plody opadávajú. Sú tri až päť centimetrov dlhé, majú osviežujúcu sladkokyslú chuť. Obsahujú cenné látky a vitamíny. Vhodné na prípravu sirupov, ovocných vín a kompótov.


Moruša Illinois veľkoplodá

Moruša čierna IllinoisMoruša Illinois je čierna veľkoplodá dozrieva postupne, od polovice júla až do konca augusta.
Strom: je vzrastný, s vysokou odolnosťou proti chorobám a škodcom. Je to teplomilný rastlinný druh, ktorý sa udomácnil v teplých nížinných polohách. Po zmrznutí sa vyznačuje vysokou regeneračnou schopnosťou. Najlepšie rastie v hlbokej, vlhkej, ľahkej pôde.
Plody: sú veľké 2 až 3 cm v plnej zrelosti majú čiernu farbu. Prezreté plody opadávajú. Chuťovo svieže, aromatické.


Moruša čierna Trnavská

Moruša čierna TrnavskáMoruša čierna Trnavská dozrieva postupne od polovice júla do konca augusta.
Strom: najlepšie rastie v hlbokej, vlhkej a ľahkej pôde. Je to teplomilná rastlina, s vysokou odolnosťou proti chorobám a škodcom. Oproti klasickej moruše má Trnavská moruša výraznejšie vykrojené listy.
Plody: sú veľké tmavo červené až čierne. Prezreté plody opadávajú, majú osviežujúcu sladkokyslú chuť. Obsahujú cenné látky a vitamíny. Vhodné na prípravu sirupov, ovocných vín a kompótov.


Moruša čierna Bzenecká

Moruša čierna BzeneckáMoruša čierna Bzenecká dozrieva postupne od polovice júla do konca augusta.
Strom: najlepšie rastie v hlbokej, vlhkej a ľahkej pôde. Je to teplomilná rastlina, s vysokou odolnosťou proti chorobám a škodcom. Oproti klasickej moruše má Bzenecká moruša výraznejšie vykrojené listy ako Trnavská.
Plody: sú 3cm veľké tmavo modré až čierne, nefarbia. Prezreté plody opadávajú, majú osviežujúcu sladkokyslú chuť. Obsahujú cenné látky a vitamíny. Vhodné na prípravu sirupov, ovocných vín a kompótov.


Moruša Čierna Previslá

Moruša čierna previsláOkrasná moruša, čierna, previslá.
Strom: najlepšie rastie v hlbokej, vlhkej a ľahkej pôde. Trochu kyslej, nie vápnenej. Je to vodomilná, dekoratívna rastlina, odolná proti chorobám a škodcom.
Plody: sú malé až stredné, tmavo červené až čierne. Prezreté plody opadávajú, majú osviežujúcu sladkokyslú chuť. Obsahujú cenné látky a vitamíny. Vhodné na prípravu sirupov, ovocných vín a kompótov.


Tento tovar je už vypredanýMoruše si môžete zakúpiť v nasledujúcej predajnej sezóne.

- jarná začína 1.marca

- jesenná začína 15.októbra


zahradne@centrum.sk