LogoZC

Kríčkové Maliny
Podľa farby šupky ponúkame na predaj maliny s plodmi červenými, žltými, oranžovými a fialovými. Podľa rodivosti ich delíme na letné a jesenné stále rodiace - remontantné.


Maliny červené stálerodiace Amira

AmiraMalina Amira je veľmiskorá, veľkoplodá, stálerodiaca (remontantná), červená odroda.
Ker dorastá 2m, rodí na 1-ročných výhonoch. Nie je citlivá na mrazy. Vylepšený kríženec úspešných odrôd Polka a Tulameen.
Plody sú červené, veľké, vynikajúcej chuti. Dozrievajú začiatkom júna a postupne sa zberajú až do mrazov. Po obratí sa ihneď nerozpadávajú, nestrácajú chuť ani farbu.


Maliny červené stálerodiace Delniwa

DelniwaMalina Delniwa je veľkoplodá, stálerodiaca (remontantná), červená odroda.
Ker dorastá 1,5m, rodí na 1-ročných výhonoch. Nie je citlivá na mrazy, hubové choroby a škodce.
Plody sú sýtočervené, veľké až 3cm, kužeľovité, vynikajúcej chuti. Dozrievajú koncom júla a postupne sa zberajú až do mrazov. Po obratí ihneď nemäknú, nestrácajú chuť ani farbu.


Maliny červené Canby

CANBYMalina Canby je osvedčená razplodiaca červená malina.
Ker má veľa silných, rovných výhonov, ktoré sú takmer bez tŕňov. Odroda je nenáročná na stanovište, vhodná aj do okrajových oblastí.
Plody sú sýtočervené, stredne veľké, kužeľovité, aromatickej, navinulej chuti. Dozrievajú začiatkom júla a postupne sa zberajú asi 2 týždne. Okrem priameho konzumu je vhodná na výrobu džemov i na mrazenie.


Maliny červené stálerodiace Polka

POLKAMalina Polka je skoršia remontantná - stálerodiaca červená malina.
Ker rodí na 1-ročných výhonoch, nie je citlivá na hubové choroby. Stanovište do teplých až stredných polôh
Plody sú sýtočervené, veľké, kužeľovité, aromatické, vynikajúcej chuti. Dozrievajú začiatkom augusta a postupne sa zberajú až do mrazov.


Maliny červené stálerodiace Polesie

POLESIEMalina Polesie je skoršia remontantná - stálerodiaca červená malina.
Ker rodí na 1-ročných výhonoch, dorastá 150cm, nepotrebuje oporu.
Plody sú veľké, červené, srdcovité, pokryté jemnými chĺpkami. Odolné voči hnilobe, menej sladké ale veľmi chutné. Dozrievajú začiatkom augusta a postupne sa zberajú až do mrazov.


Maliny červené stálerodiace Saxa Record

SAXA RECORDMalina Saxa Record je veľkoplodá remontantná - stálerodiaca červená malina.
Ker dorastá do výšky 1,5 -2m, nevyžaduje oporu. rodí na 1-ročných výhonoch, nie je citlivá na hubové choroby. Stanovište do teplých až stredných a slnečných polôh. Pri stálerodacich odrodách odstraňujeme na jeseň všetky výhonky tesne nad zemou po skončení zberu.
Plody sú sýtočervené, veľké, kužeľovité, aromatické, vynikajúcej chuti. Dozrievajú koncom júla a postupne sa zberajú až do októbra.


Maliny červené Zeva III

Zeva IIIZeva III je neskoršia letná stálerodiaca červená malina.
Ker je vhodné po zime úplne zrezať. Rodí na 1-ročných výhonoch. Na stanovište nie je náročná
Plody sú veľké, červené, kónické, aromatické, vynikajúcej chuti. Začínajú dozrievať koncom augusta a postupne sa zberajú až do mrazov.


Maliny žlté Fallgold

FallgoldFallgold je žltá stálerodiaca malina.
Ker je silný, vzpriamený, dorastá 140-160cm. Rodí na 1-ročných výhonoch, je vhodné po zime zrezať. Na stanovište nie je náročná.
Plody sú stredne veľké, žlto oranžové, aromatické, výrazne sladkej chuti. Prvý krát začínajú dozrievať na začiatku júna a druhý krát od začiatku augusta až do mrazov.


Maliny žlté Golden everest

GOLDEN EVERESTGolden everest je žltá stálerodiaca malina.
Ker je bujne rastúci, dorastá 150-200cm. Rodí na 1-ročných výhonoch, je vhodné ich po zime zrezať. Na stanovište nie je náročná. Vhodná aj do chladnejších oblastí.
Plody sú veľké, aromatické, žltej farby, výrazne sladkej chuti. Dozrieva od augusta do októbra.


Maliny čierne Bristol

BristolBristol je tmavo fialová malina, dozrieva v júli.
Ker je väčších rozmerov, odporúča sa opora, alebo vedenie. Rodí na 2-ročných výhonkoch. Na výhonkoch sa nachádzajú tŕne. Na stanovište nie je náročná
Plody sú strednej veľkosti, tmavo fialové, guľovité, vynikajúcej chuti. Ľahko sa oddeľujú od lôžka.


Maliny červené stálerodiace Autumn first

AUTUMN FIRSTMalina Autumn first je skoršia remontantná - stálerodiaca červená malina.
Ker rodí na 1-ročných výhonoch od júla do októbra. Výhonky sú pevné vzpriamené 1,7 až 2m vysoké, odolné voči chorobám.
Plody sú pevné, veľké, svetlo červené kužeľovité, šťavnaté, sladkej aromatickej chuti. Rodivosť je vysoká, pravidelná.


Maliny Autumn Bliss

AUTUMN BLISSMalina Autumn Bliss je neskorá stálerodiaca odroda.
Ker rodí na 1-ročných výhonoch od augusta do mrazov. Výhonky sú pevné vzpriamené 1,5m vysoké, odolné voči chorobám. Vhodná aj do chladnejších oblastí, vyžaduje výživnú pôdu.
Plody sú pevné, veľké, žiarivo červené kužeľovité, šťavnaté, sladkej aromatickej chuti. Rodivosť je nadpriemerne vysoká.


Maliny žlté Poranna rosa

PORANNA ROSAMalina Poranna Rosa je stálerodiaca žltá malina.
Ker rodí na 1-ročných výhonoch, nie je citlivá na hubové choroby. Nenáročná na stanovište aj do okrajových oblastí
Plody sú žlté až pomarančové, veľké, guľovité, aromatické, navinulej chuti. Dozrievajú od polovice augusta a postupne sa zberajú až do mrazov.


Maliny Malling Promise

Malling PromiseMalina Malling Promise je veľkoplodá skorá, letná odroda.
Ker rodí na minuloročných výhonoch, nie je citlivá na hubové choroby. Nenáročná na stanovište aj do okrajových oblastí Výhonky sú pevné vzpriamené do 150cm.
Plody sú veľké, lesklé, pevné, žiarivo červené, príjemnej chuti. Dozrievajú od polovice júna do polovice júla. Rodivosť je vysoká.


Maliny Willamette

WILLAMETTEMalina Willamette je skorá letná malina.
Ker rodí na minuloročných výhonoch, nie je citlivá na hubové choroby. Výhonky sú pevné vzpriamené. Je nenáročná na stanovište aj do okrajových oblastí
Plody dozrievajú v júni, sú pevné, veľké, tmavo červené guľaté, sladkej chuti. Dobre sa prepravujú a skladujú. Vhodné na výrobu štiav a sirupov.


Maliny Glen Ample

Glen AmpleMalina Glen Ample je letná veľkoplodá, beztŕňová odroda.
Ker rodí na minuloročných výhonoch, nie je citlivá na hubové choroby. Výhonky sú pevné 1,2 až 1,5m, beztŕňové. Nenáročná na stanovište aj do okrajových oblastí.
Plody sú pevné, veľké, trvácne, sýto červenej farby, sladkej aromatickej chuti. Dozrievajú v júli až v septembri, rodivosť je nadpriemerne vysoká.


Maliny Tulameen

TulameenMalina Tulameen je letná veľkoplodá odroda. Je považovaná za novú odrodu svetového významu.
Ker rodí na minuloročných výhonoch, nie je citlivá na hubové choroby. Výhonky sú pevné vzpriamené. Nenáročná na stanovište aj do okrajových oblastí
Plody sú pevné, veľmi veľké, žiarivo červené kužeľovité, lesklé, sladkej aromatickej chuti. Dozrievajú v júli, rodivosť je nadpriemerne vysoká.


Maliny Meeker

MeekerMalina Meeker je letná, stredne neskorá veľkoplodá odroda.
Ker rodí na minuloročných výhonoch, nie je citlivá na hubové choroby. Dorastá 160 - 190cm, nenáročná na stanovište, odolná voči mrazom.
Plody sú veľké, sýto červené kužeľovité, výrazne sladkej chuti. Dozrievajú koncom júla až začiatkom augusta, rodivosť je vysoká.


Maliny Heritage

HeritageMalina Heritage je stálerodiaca červená malina. Začína dozrievať od konca augusta a rodí až do mrazov.
Ker rodí na minuloročných a súčasných výhonoch, je stredne citlivá na hubové choroby. Výhonky sú vysoké, pevné vzpriamené. Vhodná do teplých až stredných polôh.
Plody sú pevné, stredne veľké, červené, kužeľovité, sladkej aromatickej chuti. Rodivosť je vysoká.


Maliny Valentina

ValentinaMalina Valentina je stálerodiaca oranžovožltá malina. Začína dozrievať od konca augusta a rodí až do mrazov.
Ker rodí na minuloročných a súčasných výhonoch, je odolný na hubové choroby. Výhonky sú pevné, vzpriamené s menším množstvom tŕňov.
Plody sú pevné, stredne veľké, oranžovožlté, kužeľovité, sladkej chuti a ovocnou arómou. Rodivosť je stredne vysoká.


Maliny Tadmor

TadmorMalina Tadmor je stálerodiaca letná červená odroda. Začína dozrievať od polovice júla a rodí do konca leta. Táto novinka vypĺňa medzeru medzi letnými a jesennými odrodami.
Ker dorastá do výšky 180cm, odporúča sa opora, alebo vedenie. Rodí na 2-ročných výhonkoch. Na výhonkoch sa nachádza menšie množstvo tŕňov. Na stanovište nie je náročná.
Plody sú pevné, veľké, červené, kužeľovité, sladkej chuti aromatické. Rodivosť je vysoká.


Maliny Autumn Belle

Autumn BelleMalina Autumn Belle je neskorá, stálerodiaca červená odroda. Začína dozrievať v júni a potom od augusta do októbra.
Ker dorastá do výšky 160 - 200cm, odporúča sa opora. Rodí na 1-ročných a 2-ročných výhonkoch. Na stanovište nie je náročná.
Plody sú veľké, červené, kužeľovité, sladkej chuti aromatické. Rodivosť je vysoká.


Malinojahoda

MalinojahodaMalinojahoda je ker pôvodom z Japonska. Dozrieva od júla do septembra. Táto novinka vypĺňa medzeru medzi letnými a jesennými odrodami.
Ker dorastá do výšky 60cm, na zimu nadzemná časť odumiera. Na jar znovu vyrastie a zarodí. Na výhonkoch sa nachádzajú menšie početné tŕne. Na stanovište nie je náročná, je aj mrazuodolná.
Plody sú červené, veľké 3-4cm, podobajú sa jahodám. Chuť je sladkokyslá, špecifická, bez výraznej arómy. Rodivosť je vysoká.


zahradne@centrum.sk