LogoZC

Aktinídia KIWI predaj
Ponúkame na predaj Kiwi ako mladé popínavé rastliny. Plody z Kiwi sa považujú za liečivé. Sú plné vitamínov a antioxidantov, čím posilňujú imunitu. Pôsobí aj na zdravie srdca tým, že riedi krv, vyrovnáva krvný tlak a spevňuje cievy. Má priaznivý vplyv na trávenie, pomáha pri stresoch a únave, zlepšuje sústredenie, videnie atď. Aj v lete predávame kiwi zakorenené v kontajneroch.


Kiwi Kokuwa

Kiwi Kokuwa

Kokuwa

Kiwi Kokuwa je samoopelivá odroda s hladkými plodmi 5cm.

Ker je popínavá rastlina, ktorá potrebuje opornú konštrukciu a slnečné stanovište. Dorastá do výšky až 3-4m, ak má na to vytvorené dobré podmienky. Rastlina je odolná voči mrazom do -22°C. Plody vytvára na dvojročnom dreve. Rez sa odporúča na jeseň, alebo v zime.
Plody sú strednej veľkosti, výbornej chuti, hladké, podlhovasté. Dozrievať začínajú od septembra do októbra. Rodí skoro a bohato.


Kiwi Rogów

Kiwi Rogów

Rogów

Kiwi Rogów je odroda s hladkými plodmi 2,5-3,5cm.

Ker je popínavá rastlina, ktorá potrebuje opornú konštrukciu a slnečné stanovište. Môže dorastať do výšky až 8 m, ak má na to vytvorené dobré podmienky. Rastlina je odolná voči mrazom do -25°C. Rez sa odporúča na jeseň, alebo v zime.
Plody sú strednej veľkosti, výbornej chuti, hladké, oválne, zelené. Dozrievať začínajú od septembra do októbra. Začína plodiť v 3-4 roku.


Kiwi predaj

Kiwi Issai

Issai

Kiwi Issai je samoopelivá odroda s menšími plodmi.

Ker je popínavá rastlina, ktorá potrebuje opornú konštrukciu a slnečné stanovište. Môže narásť do výšky až 4m, ak má na to vytvorené dobré podmienky. Rastlina je odolná voči mrazom do -30°C. Plody vytvára na dvojročnom dreve. Rez sa odporúča v zime.
Plody sú menšej veľkosti, ale za to intenzívnejšej chuti, podlhovasté. Dozrievať začínajú od septembra. Rodí bohato, neopelené plody nemajú zrnká.


Kiwi predaj

Kiwi Weiki

WEIKI

Kiwi Weiki je samoopelivá odroda s menšími plodmi.

Ker je popínavá rastlina, ktorá potrebuje opornú konštrukciu a slnečné stanovište. Dorastá do výšky 3m, ak má na to vytvorené dobré podmienky. Rastlina je odolná voči mrazom do -30°C.
Plody sú menšej veľkosti, ale za to intenzívnejšej chuti. Dozrievať začínajú od októbra. Neobraté plody visia na rastline aj po opade listov.


Kiwi predaj

Kiwi Boscoop

BOSCOOP

Kiwi Boscoop je samoopelivá odroda so strednými plodmi.

Ker je popínavá rastlina, ktorá potrebuje opornú konštrukciu a slnečné stanovište. Rastlina je menej odolná voči mrazom, vyžaduje chránené stanovište. Odporúča sa prvé 3 roky obaliť v zime kmeň proti mrazom.
Plody sú strednej veľkosti, chlpaté, intenzívnej chuti s výraznou arómou. Dozrievať začínajú od októbra. Obraté plody sa dajú skladovať, kde ešte dozrievajú.


Kiwi Jeny predaj

Kiwi Jeny

Jeny

Kiwi Actinidia deliciosa Jeny je samoopelivé s chlpatými plodmi.

Ker je popínavá rastlina 3-4m, ktorá potrebuje opornú konštrukciu a slnečné stanovište. Rastlina je odolná voči mrazom do -24°C, nepotrebuje opeľovača.
Plody sú veľké 5-7cm, intenzívnej chuti s výraznou arómou. Majú pevnú zelenú dužinu a plstnatú hnedú šupku. Dozrievať začínajú od októbra. Obraté plody sa dajú skladovať, kde ešte dozrievajú.


Kiwi Chang Bai Giant predaj

Kiwi Chang Bai Giant

CHANG BAI GIANT


Kiwi Chang Bai Giant je, veľkoplodá, srdcovitá odroda.

Ker je popínavá rastlina, ktorá potrebuje opornú konštrukciu a slnečné stanovište. Môže narásť do výšky až 4m, ak má na to vytvorené dobré podmienky. Rastlina je odolná voči mrazom do -29°C. Plody vytvára na dvojročnom dreve. K opeleniu potrebuje samčiu rastlinu rodu 'Arguta'. Zem sa odporúča mierne kyslá, rezať v zime podobne ako vinič.
Plody sú väčšej veľkosti približne 5cm, oválneho až srdcovitého tvaru, sladké. Dozrievajú v priebehu októbra.


Kiwi Scarlet September predaj

Kiwi Scarlet September

SCARLET SEPTEMBER


Kiwi Scarlet September je, nová červená odroda.

Ker je popínavá rastlina, ktorá potrebuje opornú konštrukciu a slnečné stanovište. Môže narásť do výšky až 4m, ak má na to vytvorené dobré podmienky. Rastlina je odolná voči mrazom do -29°C. Plody vytvára na dvojročnom dreve. K opeleniu potrebuje samčiu rastlinu rodu 'Arguta'. Zem sa odporúča mierne kyslá, rezať v zime podobne ako vinič.
Plody sú veľkosti väčšej slivky, oválneho tvaru, veľmi chutné. Konzumujú sa so šupkou, ktorá je hladká ako u slivky. Dozrievajú od septembra do októbra.


Kiwi predaj

Kiwi Ken's Red

KEN'S RED

Kiwi Ken's Red je odroda s menšími, červenými plodmi.

Ker je popínavá rastlina, ktorá sa ovíja okolo opornej konštrukcie. Môže narásť do výšky až 4m, ak má na to vytvorené dobré podmienky. Rastlina je odolná voči mrazom. Chutnejšie plody dozrievajú na slnečnom stanovišti. Je cudzoopelivá, pri dobrom opelení rodí bohato.
Plody sú červené, menšej veľkosti, ale za to intenzívnejšej chuti, podlhovasté. Dozrievať začínajú od septembra. Plody sa konzumujú aj zo šupkou, ktorá je hladká.


Kiwi Red hardy

Kiwi Red hardy

Red hardy

Kiwi Red hardy je odroda s menšími, fialovo červenými plodmi.

Ker je popínavá rastlina, ktorá sa ovíja okolo opornej konštrukcie. Môže narásť do výšky 6-9m, ak má na to vytvorené dobré podmienky. Odporúča se mierne kyslá zem, pri prehnojení nechce kvitnúť. Rastlina je odolná voči mrazom do -25 až -30°C. Chutnejšie plody dozrievajú na slnečnom stanovišti. Je cudzoopelivá, pri dobrom opelení rodí bohato.
Plody sú fialovo červené, menšej veľkosti, sladko trpkej chuti, podlhovasté. Dozrievať začínajú od septembra. Plody sa konzumujú aj zo šupkou, ktorá je hladká.


Kiwi predaj

Kiwi Purpura Sadowa

Purpura SadowaKiwi Purpura Sadowa je odroda s menšími, fialovo červenými plodmi.

Ker je popínavá rastlina, ktorá sa ovíja okolo opornej konštrukcie. Môže narásť do výšky až 8m, ak má na to vytvorené dobré podmienky. Rastlina je odolná voči mrazom. Chutnejšie plody dozrievajú na slnečnom stanovišti. Je cudzoopelivá, pri dobrom opelení rodí bohato.
Plody sú fialovo červené, menšej veľkosti, ale za to intenzívnejšej chuti, podlhovasté. Dozrievať začínajú od septembra. Plody sa konzumujú aj zo šupkou, ktorá je hladká podobná ako vinič.


Kiwi predaj

Kiwi Opeľovač

OPEĽOVAČ

Opeľovač je rastlina pre cudzoopelivé kiwi.

Ker je popínavá rastlina, ktorá sa ovíja okolo opornej konštrukcie. Rastlina je odolná voči mrazom. Opeľovačom je pre cudzoopelivé samičie odrody kiwi, Actinidia arguta - Weiki, KEN's RED a podobne. Jeden opeľovač postačuje na opelenie pre viac rastlín.
Plody rastlina nemá.


Kiwi Dr.Szymanowski

Kiwi Dr.Szymanowski

Dr.Szymanowski

Kiwi Dr.Szymanowski je odroda s hladkými plodmi 2,5cm.

Ker je popínavá rastlina, ktorá potrebuje opornú konštrukciu a slnečné stanovište. Dorastá do výšky až 4-6m, ak má na to vytvorené dobré podmienky. Rastlina je odolná voči mrazom do -40°C. Je dekoratívna svojími viacfarebnými listami. Je cudzoopelivá vyžaduje opeľovača ADAM z rodu kolomikta. Rez sa odporúča na jeseň, alebo v zime.
Plody sú menšej veľkosti, ananásovej chuti, hladké, oválne, žlto zelené. Dozrievať začínajú od konca augusta do septembra. Začína plodiť v 2 roku.


Kiwi opeľovač Adam

Kiwi Opeľovač

Opeľovač Adam

Adam je opeľovač pre cudzoopelivé kiwi rodu kolomikta.

Ker je popínavá rastlina, ktorá sa ovíja okolo opornej konštrukcie 4-6m. Rastlina je odolná voči mrazom -30°C. Opeľovačom je pre cudzoopelivé samičie odrody kiwi, rodu kolomikta Dr.Szymanowski a podobne. Jeden opeľovač postačuje na opelenie pre 6 - 8 rastlín.
Plody rastlina nemá.


zahradne@centrum.sk