LogoZC

Černice
Počas celej sezóny máme na predaj Černice ako mladé kríčkové rastliny. Černice obsahujú veľa vlákniny, vitamíny B, C, kyselinu listovú, rôzne minerály a vysoké hodnoty antokyanov. Majú protizápalové účinky, zlepšujú fungovanie kardiovaskulárneho systému a pomáhajú udržať pamäť v lepšej kondícii. Listy černíc sa požívajú na čaje pri liečbe chronických zápalov čriev, hnačky a iné.


Černica klasicka

Černica beztŕňová


Černice majú chutné plody aj liečivé listy.

Ker: je stredne hustý, bujne rastúci, rozložitý. Výhonky sú dlhé, hrubé, ale krehké, spočiatku vzpriamené, neskôr oblúkovité poliehavé. Je vhodná na pestovanie v teplejších, chránených polohách. Vyžaduje hlboké pôdy, dobre zásobené humusom, s dostatkom vlahy. Musí sa uväzovať k opornej konštrukcii s vyšším vedením.
Plody: sú najskôr červené po dozretí tmavé čierne z ľahka opadávajú. Chuť je sladkokyslá, aromatická, pri nedostatočnom dozretí zvieravo kyslá.


Pozrite si obrázky.

Černica Agawam Černica Arapaho Černica Asterina Černica Black Satin Černica Čačanská beztŕnna Černica Navaho Černica Orkan Černica Polar Černica Relevant galant Černica Tripple crown


zahradne@centrum.sk