LogoZC

Adventné vencePočas adventného obdobia ponúkame na Predaj adventné vence. Adventné vence sú vlastnoručne zdobené, takže každý kus je originál. Vyrábame adventné vence z umelej, alebo obmedzene aj z živej čečiny.

Čo je to advent ?

Adventom voláme obdobie štyroch týždňov pred Vianocami. Nielen čas Vianoc, ale aj adventu, sa má prežívať v kľude a pohode. Symbolom adventného obdobia, je adventný veniec so štyrmi sviecami. Prvá adventná nedeľa je súčasne v Katolíckej cirkvi začiatkom nového liturgického roka. Štvortýždňové obdobie adventu je pre veriacich najmä časom duchovnej prípravy a pokánia pred slávením Vianoc, radostnej spomienky na Narodenie Pána. V tomto období sa veriaci v chrámoch schádzajú k modlitbám a zamysleniam, konajú sa v nich aj mnohé adventné koncerty. Chrámové rúcho v advente je fialové.

Prečo adventný veniec a 4 sviečky ?

Od nepamäti bol veniec symbolom víťazstva a kráľovskej dôstojnosti. V Biblii sa píše o venci ako o prejave úcty, radosti a víťazstva. Adventný veniec vzdáva hold tomu, ktorý je očakávaný a prichádza ako víťaz, kráľ a osloboditeľ.
Svetlo zažatých sviec naznačuje prichádzajúceho Krista, ktorý rozptyľuje temnotu a strach, lebo on je "svetlo sveta". Kruh venca je symbolom Božej večnosti, štyri sviečky predstavujú štyri týždne, ktoré predchádzajú Vianociam.

Ako sa adventný veniec používa ?

V prvú adventnú nedeľu kňazi v kostoloch požehnávajú adventné vence, ktoré si prinášajú veriaci. Veniec si môžete priniesť aj zo sviecami do kostola a tam ho položíte pri oltár k ostatným. Po skončení svätej omše si svoj posvätený veniec prinesiete domov. Prvá adventná svieca sa na adventnom venci zapaľuje v prvú adventnú nedeľu. Každú ďaľšiu nedeľu sa na venci zapália tie predošlé a o jednu sviecu viac, až nakoniec horia všetky štyri sviece a veniec je v plnej kráse. Preto sa niektoré adventné sady sviečok vyrábajú v postupke, lebo tá prvá horí najdlhšie a posledná najmenej. Najčastejšie sú sviečky fialové, symbolizujúce liturgické farby adventných nedieľ.

Sviečky nie sú súčasťou adventného venca. Je možné si ich objednať extra.


Adventné vence symetrické

Adventné vence symetrické

Adventné vence symetrické


Pozostávajú z rôznych dekoračných prvkov, ozdôb a mašličiek. Podstavce na sviečky sú na nich rozložené rovnomerne, symetricky. Čečina je umelá, alebo iný druh dekoračného korpusu podľa fotografie. Priemer prázdneho korpusu je 25cm.

Pozrite si obrázky.


Adventné vence nesymetrické

Adventné vence nesymetrické

Adventné vence nesymetrické


Podstavce sú na nich nerovnomerne rozložené. Prevládajúcu farbu si môžete vybrať. Čečina je umelá, alebo iný druh dekoračného korpusu podľa fotografie. Priemer prázdneho korpusu je 25cm.

Pozrite si obrázky.


Vypredané - fotogalériaTieto venčeky sú už vypredané. Obrázky vypredaných adventných venčekov:


zahradne@centrum.sk